Zalety metalowych siatek transportujących


Taśmy transportujące, produkowane ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej, powstają z plecionego drutu, dlatego też często nazywane są taśmami siatkowymi. Czym się one charakteryzują, a także jakie są ich główne zalety?

Charakterystyka transportujących taśm siatkowych

Taśmy te służą do transportowania przedmiotów o różnej wadze. Dzięki swojej solidnej konstrukcji sprawdzają się przy przenoszeniu wyrobów o wysokiej masie, np. w przemyśle metalurgicznym. Wykorzystywane są również w transporcie precyzyjnym oraz w przemyśle spożywczym. Ich brzegi zazwyczaj są zginane lub spawane, przy czym detale wykończeniowe najczęściej zależą od klienta.  Ze względu na możliwość kontaktu ze szkodliwymi substancjami (przemysł chemiczny), zazwyczaj są dodatkowo odpowiednio zabezpieczane, np. metodą ocynkowania.

Jakie są zalety transportujących taśm metalowych?

Jednym z głównych atutów taśm stalowych, wykonanych z metalu, jest fakt, że mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Używa się ich m.in. w przemyśle metalurgicznym, elektrycznym, ceramicznym i szklarskim, a także w przemyśle mięsnym, rybnym oraz cukierniczym. Ich zastosowanie jest możliwe wszędzie tam, gdzie odbywają się procesy mycia, suszenia, wygrzewania, chłodzenia i smażenia produktu.

Wart zaznaczenia jest fakt, iż tego typu taśmy mają dużą powierzchnię otwartą, która umożliwia dobry przepływ powietrza lub płynów. Dodatkowo charakteryzują się niską „energochłonnością” w procesach grzania lub chłodzenia. Kolejnym atutem taśm siatkowych jest łatwość czyszczenia – zazwyczaj wystarczy do tego celu woda oraz delikatne środki chemiczne. Niekwestionowaną zaletą jest ponadto wysoka wytrzymałość siatkowych taśm transportujących, jeśli bowiem zostaną odpowiednio zabezpieczone, będzie można używać ich w fabryce przez wiele lat.

Szerokie zastosowanie siatkowych taśm transportujących wynika z ich niekwestionowanych zalet, które zostały wymienione powyżej. Jeśli potrzebują Państwo tego typu taśm do realizowania produkcji we własnej firmie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.