Szerokie zastosowanie pasów transportujących i napędowych


Pasy transportujące i napędowe

Pasy transportujące i napędowe są używane w wielu branżach. W zależności od warunków panujących na hali produkcyjnej zależy ich budowa i właściwości. Jakie produkty znajdują się w ofercie firmy Wilhelm Herm. Müller?

Gdzie mają zastosowanie nasze pasy transportujące?

Transportowanie surowców, półproduktów czy gotowych wyrobów często odbywa się za pomocą taśm transportujących. W ofercie firmy Wilhelm Herm. Müller znajdują się przede wszystkim taśmy z tworzyw sztucznych – PCV oraz PU. W zależności od wymaganych właściwości są one wykorzystywane w:

  • branży spożywczej, m.in. zakładach, w których produkuje się ciastka, słodycze, przekąski lub poddaje się obróbce mięso

Pasy transportujące zaprojektowane z myślą o branży spożywczej są odporne na hydrolizę, niezawodnie działają nawet w wilgotnym środowisku i często mają właściwości antybakteryjne.

  • przemyśle ciężkim

Charakterystyczna dla taśm wykorzystywanych w przemyśle ciężkim jest ich konstrukcja. Najczęściej stosowane są taśmy gumowe wzmocnione przekładkami tkaninowymi, które gwarantują ich niezawodną pracę nawet w bardzo trudnych warunkach.

  • branży papierniczej, np. zakładach produkujących kartony

W tym przypadku sprawdzają się m.in. taśmy modularne. Są one bardzo charakterystyczne – składają się z modułów. W zależności od potrzeb zakładu produkcyjnego, moduły mogą mieć różną budowę i mogą być wykonane z różnych materiałów.

Wszędzie tam, gdzie taśmy transportujące są wykorzystywane i pomagają w usprawnieniu procesu produkcji, firma Wilhelm Herm. Müller jest w stanie dostarczyć odpowiedni komponent. Klienci, którzy mają wątpliwości lub chcą znaleźć najlepsze rozwiązania, zawsze mogą skorzystać z pomocy naszych ekspertów.

Szeroki wybór pasów napędowych

Pasy transportujące to nie jedyna grupa produktów dostępna w ofercie Wilhelm Herm. Müller – klientom proponujemy także pasy napędowe, czyli pasy przenoszące napęd. Współcześnie pasy napędowe są wykorzystywane powszechnie – mają zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. W stałej sprzedaży dostępne są:

  • Pasy płaskie. Pasy płaskie napędowe dostarczamy do fabryk i firm, które w codziennej pracy wykorzystują m.in.: maszyny włókiennicze (przędzarki lub skręcarki), urządzenia do obróbki drewna i szlifierki.
  • Pasy klinowe, m.in. klasyczne pasy klinowe, uzębione i wąskoprofilowe. W zakresie dostaw tych produktów współpracujemy z firmami wykorzystującymi prasy, maszyny do obróbki drewna i systemy wentylacji.
  • Pasy zębate. Odbiorcami pasów zębatych są przede wszystkim firmy działające w przemyśle ciężkim. Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się np. szlifierki czy prasy, mają zastosowanie pasy zębate.

Klientom zainteresowanym techniką napędów również jesteśmy w stanie pomóc w wyborze odpowiednich produktów. Szeroki asortyment i sprawdzone rozwiązania – to główne powody, dla których zachęcamy właścicieli fabryk i hal produkcyjnych do współpracy właśnie z nami.