Profesjonalne taśmy tkaninowe. Charakterystyka


Taśmy transportujące mają zastosowanie w wielu branżach, pozwalają bowiem na sprawniejsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym na znaczne odciążenie pracowników. Czym cechują się te wykonane przy użyciu różnego rodzaju tkanin?

W jaki sposób zbudowane są taśmy tkaninowe?

Taśmy tkaninowe zbudowane są z kilku warstw przekładek (zazwyczaj poliestru), które wzmacniane są okładkami (np. guma, PVC, PU, silikon). Grubość taśmy różni się w zależności od liczby użytych do produkcji przekładek oraz grubości okładek, a to decyduje o zastosowaniu, jakie będzie miała dana taśma. Istotny jest także sposób ułożenia włókien, który determinuje sztywność poprzeczną oraz elastyczność taśmy.

Jakie zastosowanie mają taśmy tkaninowe?

Charakterystyczna budowa wymaga także odpowiedniego zastosowania. W przypadku taśm tkaninowych wzbogacanych dodatkiem gumy są to m.in. dziedziny związane z przemysłem przetwórczym do transportowania artykułów, których temperatura nie przekracza 80oC. Sprawdzają się one również przy przenoszeniu materiałów budowlanych, w tym sypkich kruszyw o dużym współczynniku ścieralności. Dodatek gumy sprawia ponadto, że taśmy te będą odporne na transport tych materiałów, które zawierają niszczące substancje (kwasy lub szlam olejowy).

Jakie są główne zalety taśm tkaninowych?

Taśmy tkaninowe wzmacniane gumą to przede wszystkim gwarancja wysokiej wytrzymałości. Mogą znieść duże obciążenia, a także są odporne na szerokie spektrum temperatur oraz różnorodne warunki pracy. Kolejnymi ich atutami są wysoka stabilność oraz sztywność, które wynikają z charakterystycznego sposobu układania włókien, a także z użycia gumowych wzmocnień. Istotną zaletą jest ponadto korzystny współczynnik tarcia.

Dobranie odpowiedniej taśmy tkaninowej to gwarancja usprawnienia procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w tym zakresie, doradzimy właściwy produkt i wykonamy go zgodnie z zadaną specyfikacją.