Pasy odciągowe – pasy wprawiane w ruch parami. A pomiędzy ich grzbietami są odciągane kord, lina, wstęga, rura, folia…


Pasy odciągowe

Aby maszyny znajdujące się w zakładzie produkcyjnym sprawnie funkcjonowały, muszą być odpowiednio wyposażone. Niektóre do prawidłowego działania potrzebują pasów odciągowych. Ponieważ te się zużywają, konieczne jest regularne kontrolowanie ich stanu.

Pasy odciągowe w ofercie producentów

Skoro w zakładach produkcyjnych można znaleźć wiele maszyn i urządzeń, które – aby sprawnie działać – zostają wyposażone w pasy, to nie powinno dziwić, że oferta producentów w tym zakresie jest naprawdę duża. W czym mogą wybierać zainteresowani?

Firma Wilhelm Herm. Müller Polska w swojej ofercie posiada m.in.: taśmy transportujące, napędowe pasy zębate z PU i gumy, pasy klinowe i wieloklinowe, pasy napędowe płaskie, termozgrzewalne pasy okrągłe i klinowe z PU oraz pasy odciągowe. Tak szeroki wybór gwarantuje, że wszyscy zainteresowani klienci znajdą to, czego potrzebują, aby maszyny w ich zakładzie produkcyjnym działały poprawnie.

Dlaczego właśnie pasy odciągowe?

Pasy odciągowe mają szerokie zastosowanie i nie jest to przypadek – ma to związek z ich właściwościami. Liczy się ich trwałość – w przemyśle ważne jest, aby stosowane części były wykonane z materiałów odpornych na zużywanie się. Dodatkowo pasy odciągowe mają wysokie właściwości bieżne i są odporne na działanie substancji oleistych i tłustych. To zaś sprawia, że ich zastosowanie może być szerokie.

Pokrycia pasów odciągowych są dostosowywane do potrzeb klienta, co również ma znaczenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy właściciel zakładu produkcyjnego może zamówić takie, które będą dobrane do użytkowanych maszyn.

Gdzie i kiedy stosuje się pasy odciągowe?

Zastosowanie pasów odciągowych jest bardzo szerokie. Te, które zostały pokryte powłoką z PCV lub np. silikonem, są bardzo wytrzymałe. Z tego względu powszechnie wykorzystuje się je przy powlekaniu kabli. W pasy odciągowe zostają wyposażone również maszyny sortujące listy i bankomaty.

Pasy odciągowe świetnie sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, które są nastawione na przetwórstwo tworzyw sztucznych. To jednak nie wszystko, bo powszechnie stosuje się je w fabrykach sprzętu elektronicznego. Tam są wykorzystywane m.in. przy produkcji drukarek (jako element napinający wstęgę papieru podczas drukowania).

W zakładach produkcyjnych nie tylko wytwarza się konkretne wyroby, lecz także pakuje się je. Pasy odciągowe świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest spakowanie produktów sypkich.

Szerokie zastosowanie pasów odciągowych sprawia, że ich wybór jest spory. Jeżeli właśnie takich pasów potrzebujesz, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą lub skontaktowania się z naszymi pracownikami, którzy przedstawią nasze produkty i pomogą w wyborze.