Na czym polega konfekcjonowanie pasów przemysłowych?


Prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie współczesnego przemysłu bez wytrzymałych pasów napędowych, stosowanych w maszynach i urządzeniach na całym świecie. Różnorodność branż, w których znajdują one zastosowanie i ich indywidualne wymagania sprawiły, że na rynek dostarczanych jest wiele rodzajów pasów przemysłowych o różnych funkcjonalnościach. Jakie pasy wyróżniamy i na czym polega ich konfekcjonowanie? Tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Rodzaje pasów napędowych

Pasy przemysłowe możemy sklasyfikować ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. W tym wypadku najczęściej do czynienia mamy z pasami napędowymi gumowymi, poliuretanowymi i skórzanymi. Pasy napędowe dzieli się też ze względu na ich budowę. Tu wyróżniamy pasy klinowe, wieloklinowe lub wielorowkowe, wariatorowe, zębate i pasy płaskie. Poszczególne pasy są oczywiście dostępne w różnych podziałkach. W razie problemów z doborem pasa do Państwa firmy służymy fachowym doradztwem.

Konfekcjonowanie pasów przemysłowych

W przypadku pasów wielorowkowych, zębatych i płaskich konfekcjonowanie pasów polega na docięciu na zadany wymiar. Na czym polega konfekcjonowanie pasa transportującego? Po docięciu pasa należy zamknąć go w obwód. Najczęściej robi się to mechanicznie lub termicznie. Dodatkowo można przygrzać zabieraki lub uzbroić go w kliny prowadzące. Konfekcjonowanie pasów transportujących obejmuje też wykonanie perforacji, frezowanie i pokrywanie. W razie potrzeb, w procesie konfekcjonowania przeprowadza się również drobne zabiegi naprawcze, by maksymalnie wydłużyć żywotność danego pasa. Jeśli mają Państwo dalsze pytania, zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Nasi doradcy udzielą szczegółowych informacji dotyczących naszego asortymentu, jak i wykonywanych przez nas usług.