Możliwości użytkowe pasów termozgrzewalnych


Zastosowanie pasów termozgrzewalnych

Pasy termozgrzewalne produkowane są z poliestru oraz poliuretanu. Ze względu na materiał z jakiego są wykonane, mogą być łączone na dowolną długość. Wyróżniamy pasy okrągłe, klinowe, z kordem, wielokątne, wieloklinowe, trapezowe, o różnych profilach i z nakładką. Charakteryzuje je łatwy montaż oraz demontaż. Wykazują doskonałą elastyczność i stosunkowo łatwo można je utrzymać w czystości. Cechuje je duża odporność na ścieranie oraz na negatywny wpływ substancji, takich jak rozpuszczalniki, oleje albo smary. Ponadto z ich wykorzystaniem można tworzyć różne aplikacje.

Zastosowania pasów termozgrzewalnych

Tego rodzaju pasy świetnie sprawdzają się podczas transportu ładunków oraz materiałów po kołach o niewielkich średnicach. Zastosowanie znajdują w przemyśle ceramicznym, spożywczym oraz drzewnym. Te elementy konstrukcyjne doskonale sprawdzają się również w przenośnikach skośnych oraz poziomych.

Pasy termozgrzewalne znajdują zastosowanie w przenośnikach do dachówek. Sprawdzają się w różnego rodzaju maszynach pakujących. Używa się ich w przenośnikach rolkowych. Nadają się do przenośników tunelowych (w gastronomii). Wykorzystywane są do obróbki wyrobów kamionkowych. Wersje z szorstką powierzchnią nadają się szczególnie do transportu wilgotnych i tłustych produktów. Mogą być używane zarówno do przenoszenia, jak i do aplikacji napędowych.

Pasy termozgrzewalne w transporcie

Tego typu elementy znajdują zastosowanie w różnego rodzaju długich ciągach transportowych. Pasów termozgrzewalnych używa się przede wszystkim w transporcie przemysłowym. Zazwyczaj stosuje się je podczas przemieszczania na znaczne odległości różnego rodzaju towarów – tafli szkła, wyrobów z drewna (płyty OSB, MDF itp.), kartonów. Mogą zostać wykorzystane również podczas transportu puszek albo butelek.

Tego rodzaju artykuły znajdują tak szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i wielu branżach, głównie z tego względu, że gwarantują nie tylko efektywną, ale i długotrwałą pracę. Na ich korzyść działa również to, że mogą być dostępne w dowolnych wymiarach.