Jaka technika transportu najlepiej sprawdzi się w Twojej hali produkcyjnej ?


 

Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawił, że właściciele hal produkcyjnych mogą wybierać wśród różnych technik transportu. Co najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku?

Water factory - Water bottling line for processing and bottling pure spring water into small bottles. Selective focus.Nie ma znaczenia, czy mowa o fabryce produkującej części do samochodów, czy też takiej, która dostarcza na rynek wyborów spożywczych – w każdej potrzebne są maszyny, dzięki którym produkcja będzie odbywała się sprawnie. Jeżeli chodzi o urządzenia znajdujące się na hali produkcyjnej, to zdecydowana większość z nich jest dostosowana do transportu surowców i/lub gotowych produktów.

Z uwagi na potrzeby producentów, firmy konstruujące urządzenia i maszyny produkcyjnej najczęściej robią to na indywidualne zamówienie, czyli po otrzymaniu konkretnych wytycznych. Niezależnie od końcowego wyniku, maszyna zawsze musi zostać wyposażona w taśmy transportowe. Te dostarczamy my.

Taśmy transportowe – najważniejszy element maszyny transportującej

Maszyna przeznaczona na transportu surowców lub gotowych produktów zawsze musi być wyposażona w taśmę transportową. To, jaka będzie to taśma, ma znaczenie. Dlaczego?

W naszej ofercie znajdują się taśmy transportowe wykonane z różnych materiałów, np. poliamidu czy poliuretanu. W zależności od tego, czy będą miały one styczność z żywnością czy też produktami łatwopalnymi, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego materiału i opracowanie właściwej budowy takich produktów. W zakładach produkujących słodycze taśmy muszą być wykonane z mieszanki materiałów odpornych na produkty lepkie. Branża farmaceutyczna potrzebuje zaś taśm transportowych antybakteryjnych, czyli takich, które zawierają w składzie specjalny środek zabezpieczający przed rozwojem groźnych bakterii na powierzchni taśmy.

W naszej ofercie nie brakuje również taśm transportujących metalowych i modularnych. Oferujemy także taśmy wyposażone w zbieraki. Wszystkie te produkty mają konkretne przeznaczenie i są wykorzystywane przez naszych klientów działających w różnych branżach.

Pomożemy w wyborze taśm transportujących

Skoro taśm transportowych jest w naszej ofercie tak wiele, to łatwo się pogubić. Jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność produkcyjną i brakuje ci wiedzy, to możesz mieć problem z wyborem odpowiednich taśm. Działasz na rynku od wielu lat, ale masz świadomość, że pojawiły się nowe produkty, które mogą usprawnić technikę transportu? W każdej sytuacji polecamy swoje usługi. Nasi specjaliści chętnie zapoznają się z twoimi oczekiwaniami i pomogą w dobrze właściwych taśm.

Wybierając taśmy transportowe dla twojego zakładu, weźmiemy pod uwagę nie tylko produkty, które wytwarzasz, lecz także parametry naszych taśm, w tym materiał, z którego zostały one wykonane, ich powierzchnię i cięgno.