Co powinieneś wiedzieć na temat techniki transportu


Co najczęściej kupujesz rano, poza pieczywem, w najbliższym sklepie spożywczym? Ciastka w paczce? Napój w kartoniku? Miętowe gumy do żucia? Karton mleka? Niezależnie od tego, co trafia do twojego koszyka powinieneś wiedzieć, że wszystkie te produkty są w zasięgu twojej ręki, bo odpowiednio wcześniej, w fabryce, ruszył proces produkcyjny. By ten odbywał się sprawnie, my dostarczyliśmy szeregu rozwiązań z zakresu techniki transportu. Hale produkcyjne to najczęściej ogromne pomieszczenia, wypełnione urządzeniami i maszynami produkcyjnymi. By proces produkcji odbywał się sprawnie, niezbędne jest korzystanie z instalacji, za pomocą których można transportować wyprodukowane dobra. Do tego służą właśnie taśmy transportujące. W naszej ofercie posiadamy wiele rodzajów taśm, które są produkowane z myślą o transporcie różnego rodzaju towarów.

Dlaczego w naszej ofercie znajdziecie wiele taśm?

By wiedzieć, czy wybrana taśma sprawdzi się na hali produkcyjnej pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów. Znaczenie ma nie tylko produkowany towar, lecz także temperatura panująca na hali, czynniki atmosferyczne czy biologiczne (np. bakterie). Trzeba też pamiętać o firmach zajmujących się produkcją chemikaliów, gdzie naturalnym jest, że taśma może zostać zanieczyszczona produktami chemicznymi. W efekcie od wszystkich tych czynników zależy wybór taśmy – by pracowała ona sprawnie i nie ulegała zużyciu po kilku dniach, konieczne jest wybranie właściwej, posiadającej konkretne parametry.

Tradycyjne i do zadań specjalnych

Jak wspomnieliśmy, nasza oferta w zakresie taśm jest zróżnicowana. Posiadamy tradycyjne taśmy transportowe z PU, PCV, tkaninowe czy z gumy. Wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości tkanin (np. poliestrowych czy poliestrowo-bawełnianych) posiadających konkretne parametry i gwarantujących tym samym ich wytrzymałość.

Na etapie produkcji taśm rozróżniamy ich dwie strony: nośną i bieżną. Ta pierwsza – w zależności od przeznaczenia – może mieć różną grubość i fakturę. To, z czego i w jaki sposób zostanie wykonana strona bieżna ma wpływ m.in. na pobór energii. Z tego względu tak istotny jest prawidłowy dobór taśmy. A ponieważ wiemy o nich najwięcej, z chęcią pomagamy naszym klientom w wyborze.

Poza taśmami tradycyjnymi produkujemy również specjalistyczne taśmy transportujące. Takimi są taśmy transportujące plecione metalowe i modularne. Te pierwsze są wykonane ze stalowej siatki. Taka siatka musi być uszlachetniona i odporna na wysokie temperatury, bo tego typu taśmy mają zastosowanie np. w przemyśle ceramicznym czy szklarskim. Taśmy modularne składają się ze specjalnych modułów i nadają się do transportu np. wypieków czy warzyw.

By całość działa sprawnie

Taśmy gwarantują sprawne transportowanie określonych produktów. By jednak działały niezawodnie, nie można zapomnieć o ich komponentach i częściach zamiennych. I takie znajdują się w naszej ofercie. W praktyce dostarczamy nie tylko nowoczesnych, lecz także sprawdzonych i kompletnych rozwiązań do fabryk, by te mogły dostarczać zróżnicowane towary do sklepów.