Blog

Jak wynaleziono pasy przemysłowe? Rys historyczny

Pasy napędowe są nieodłącznym elementem różnego rodzaju maszyn przemysłowych i silników. Stanowią część układów, które osiągają na tyle wysokie moce, że dla naszych dziadków i pradziadków wydawały się niemożliwe. Jak to się stało, że pracę wielu ludzi zamieniono na silniki i jaką w tym rolę odegrały pasy?

historyczny pas napędowy

wytrzymałość systemów pasowych

Co wpływa na wytrzymałość systemów pasowych?   Ostatnio zaktualizowane!

W wielu gałęziach przemysłu wykorzystywane są systemy pasowe. Trudno znaleźć urządzenia, w których nie mają zastosowania. Są one w systemach produkcyjnych, maszynach, robotach, pojazdach, a także sprzęcie gospodarstwa domowego.


Metody obróbki mechanicznej pasów

Pasy napędowe spotykane są w każdej gałęzi przemysłu. Pozwalają nie tylko zautomatyzować produkcję i przenieść ją na wyższy poziom, ale również produkować szybciej, dokładniej przyczyniając się do spadku kosztów w firmach. Dobrej jakości pasy napędowe są produkowane z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń do obróbki mechanicznej.

Pasy napędowe

płyty wibroizolacyjne

Zastosowanie płyt wibroizolacyjnych w budownictwie

Płyty wibroizolacyjne to techniczne izolacje stosowane w celu redukowania drgań mechanicznych przenoszonych między elementami konstrukcyjnymi, które mogą być odczuwalne przez ludzi jako wibracje lub/i hałas. Eliminacja wibracji i dźwięków wpływa nie tylko na komfort użytkowania budynków, ale również bezpieczeństwo. Z tego też powodu płyty wibroizolacyjne są stosowane obecnie nie tylko w obiektach, w których korzysta się z zaawansowanych maszyn i urządzeń, ale również w budynkach mieszkalnych.


Na czym polega konfekcjonowanie pasów przemysłowych?

Prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie współczesnego przemysłu bez wytrzymałych pasów napędowych, stosowanych w maszynach i urządzeniach na całym świecie. Różnorodność branż, w których znajdują one zastosowanie i ich indywidualne wymagania sprawiły, że na rynek dostarczanych jest wiele rodzajów pasów przemysłowych o różnych funkcjonalnościach. Jakie pasy wyróżniamy i na czym polega ich konfekcjonowanie? Tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

pas napędowy

konserwacja pasów przemysłowych

Sposoby konserwacji pasów przemysłowych

Pasy przemysłowe to nadal jeden z najpowszechniejszych sposobów przenoszenia napędu w maszynach. Doceniane są przede wszystkim za wysoką sprawność oraz stosunkowo niewielkie potrzeby serwisowe. Niemniej dla sprawnego działania wymagają pewnych czynności z zakresu konserwacji, które wpływają na ich wydajność i bezawaryjne działanie.


Zasady działania transportujących taśm modularnych

Modularne taśmy transportujące mają swoje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu m.in. sektorze spożywczym czy samochodowym. W każdym z sektorów należy uwzględnić ich zastosowanie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak warunki zewnętrzne, transportowane elementy czy wymagane normy.

transportujące taśmy modularne

taśma siatkowa stalowa

Zalety metalowych siatek transportujących

Taśmy transportujące, produkowane ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej, powstają z plecionego drutu, dlatego też często nazywane są taśmami siatkowymi. Czym się one charakteryzują, a także jakie są ich główne zalety?


Profesjonalne taśmy tkaninowe. Charakterystyka

Taśmy transportujące mają zastosowanie w wielu branżach, pozwalają bowiem na sprawniejsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym na znaczne odciążenie pracowników. Czym cechują się te wykonane przy użyciu różnego rodzaju tkanin?

Taśmy transportujące

pasy przemyslowe

Właściwości poliuretanowych pasów przemysłowych

Pasy wykonane z poliuretanu są bardzo szeroko wykorzystywane w maszynach i urządzeniach stosowanych w różnych gałęziach przemysłu – od przetwórstwa spożywczego po obróbkę metalu. Sprawdzają się zarówno jako elementy używane w systemach transportu bliskiego, jak i w układach przeniesienia napędu. Dzięki właściwościom materiału, z jakiego je wykonano, pasy poliuretanowe nadają się do bardzo zróżnicowanych warunków pracy – wysokich i niskich temperatur, kontaktu z chemikaliami, olejami i smarami, a także działania ze sporymi obciążeniami. Zobaczmy, jakie są pozostałe zalety poliuretanu i sprawdźmy, jak pasy poliuretanowe są wykorzystywane najczęściej. Zalety poliuretanu Polituretan (PU) jest specyficznym tworzywem sztucznym, które może być z powodzeniem […]